Marian Janecki

Jastrzębie-Zdrój Belediye başkanı

31 temmuz 1963 tarihinde Jastrzębie-Zdrój’da dünyaya gelen Marian Janecki evli ve iki çocuk babasıdır. Jagiellonian Üniversitesi Tarih bölümünden mezun olan Janecki, 1988-1998 yılları arasında  kadar  Jastrzębie-Zdrój’da bulunan Maden-Teknik ve Elektrik okulunda tarih öğretmenliği görevinde bulundu.

1998 yılında Jastrzębia-Zdrój şehir meclis üyeliğine hak kazandı ve Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. 1998-2002 yılları arasında Belediye’nin sağlık, eğitim ve çevre güvenliği birimlerinin yönetimini üstlendi. Bu süre zarfında sağlık ve eğitim alanında reformların hazırlanmasını ve hayata geçmesini sağladı.

Tüm bu çalışmaları seçmenler tarafından takdir gördü ve 2002 yılında Belediye Başkanlığı’na seçildi. 2002-2006 dönemindeki en önemli projeleri arasında ; Altyapı, yol ve spor tesisleri’nin yenilenmesi, kanalizasyon inşaatı ve vatandaşlar için daha geniş eğitim imkanlarının sağlanması gösterilebilir. 2006 yılında tekrar Belediye başkanlığına seçildi.

Belediye Başkanlığının ikinci  döneminde,  güney bölgesinde bulunan çevre yolu başta olmak üzere, yol yapımı ve modernize çalışmaları sürdürüldü. Spor tesislerinde gerçekleştirilmiş olan yenileme çalışmaları yeni büyük bir alışveriş merkezi’nin açılmasına öncülük etti. Bu süre zarfında ayrıca Jastrzębie-Zdrój, Mszana i Godów bölgelerini içeren „Atık su işletme” projesi de tamamlandı.

Başkanlığının 2010-2014 dönemindeki öncelikleri arasında ; Güney bölgesinde yol altyapı çalışmalarının devamı, geniş internet erişimi ve kentsel kurumlar arasında elektronik belge akışının ortaya çıkması, sağlık parkı’nın yeniden hayata geçirilmesi, "Łazienki III" binasının, Belediye Sicil dairesi ihtiyaçlarına uyugun olarak yenilenmesi, Pazar dinlenme merkezi ve okul spor tesislerinin yenilenmesi yer almaktadır..

 

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test