Międzynarodowy turniej siatkówki - Cetniewo 8-10.09.2017

Stowarzyszenie Polsko-Tureckie pod patronatem członka honorowego naszego Stowarzyszenia,
Grzegorza Matusiaka, Przewodniczącego Grupy Parlamentarnej Polsko-Tureckiej z inicjatywy Hasana Ciftci organizuje:
I międzynarodowy Towarzyski Turniej Siatkówki.

Rywalizować będą ze sobą żeńskie jak i męskie polsko-tureckie drużyny.
Uczestnikami będą m.in. członkowie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku, Izby Prawnicze w Turcji, a także drużyna, w której skład wchodzić będą parlamentarzyści posłów na Sejm RP.
Turniej odbędzie się w dniach 8-10.09.2017 roku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

 

EDIT: Turniej ze względów technicznych został przełożony na przyszły rok. O szczegółach poinformujemy wkrótce!

Walne Zebranie Członków 22.04.2016

Szanowni Członkowie,

Mam przyjemność zaprosić Was dnia 22.04.2016, w piątek, o godzinie 18.00 na Walne Zebranie Członków Towarzystwa Polsko – Tureckiego.
Zebranie odbędzie się w Barze „PARAGRAF” , ul. Piekarnicza 6 w Gdańsku (obok sądu).

Czytaj więcej: Walne Zebranie Członków 22.04.2016

Wyniki dziewiątej edycji konkursu literackiego "Wspaniały Świat Turcji "

 

Zmagania w konkursie literackim „Wspaniały Świat Turcji” dobiegły końca.
Poniżej przedstawiamy listę laureatów, których razem z opiekunami/nauczycielami zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się w placówce Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego przy ulicy J. Malczewskiego 51 w Gdańsku, 28 maja 2015 roku o godzinie 13.00.

Czytaj więcej: Wyniki dziewiątej edycji konkursu literackiego "Wspaniały Świat Turcji "

Dziewiątej edycji konkursu plastyczno-literackiego „Wspaniały Świat Turcji”.

Szanowni Państwo,

Towarzystwo Polsko-Tureckie oraz „Oświata-Lingwista” i Nadbałtyckie Centrum Edukacji organizują już dziewiątą edycję konkursu plastyczno-literackiego „Wspaniały Świat Turcji”. Adresatem powyższego konkursu są uczniowie szkół podstawowych
i gimnazjów oraz wychowankowie przedszkoli, a jego celem jest przybliżenie kultury i tradycji Turcji widzianej oczami dziecka.

Komisji oceniającej prace konkursowe przewodniczyć będą pracownicy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a główne nagrody stanowić będą stypendia naukowe dla wybitnie uzdolnionych dzieci w klasach plastycznych Gdańskiej Szkoły Podstawowej „Lingwista” im. Zjednoczonej Europy oraz w klasach o profilu humanistycznym Gdańskiego Gimnazjum „Lingwista” im. Hymnu Narodowego.

Konkurs będzie towarzyszył obchodom 600-lecia nawiązania polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych, które zostały zainaugurowane w dniu 21 stycznia 2014 roku w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Edukacji „Oświata-Lingwista”. Gala finałowa odbędzie się 10 maja 2014 r. o godz. 10:00 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35 w Gdańsku.

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.

 

Turcja – perspektywy dla polskich firm

W dniach 5-6 marca br. odbędzie się oficjalna wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Turcji, inaugurująca obchody 600-lecia polsko-tureckich relacji dyplomatycznych. W ciągu ostatniej dekady Turcja weszła do grupy 20 największych rynków świata, a rynek turecki jest jednym z kilku rynków wybranych przez polskie Ministerstwo Gospodarki jako jeden z najbardziej perspektywicznych z punktu widzenia ekspansji zagranicznej polskich firm. 

 

Ośrodek dialogu i analiz THINKTANK we współpracy z ekspertami HSBC Bank Polska SA opublikował analizę „Turcja – perspektywy dla polskich firm”, analizującą szanse polskich firm z różnych sektorów na tureckim rynku. Zapraszamy do jej lektury.

 

Kliknij, aby przeczytać: http://mttp.pl/pobieranie/ANALIZA-RYNKU-TURCJA.pdf

 

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test