Spotkania z Turcją

18 czerwca o godz. 19:00 zapraszamy do Kawiarenki Podróżniczej Południk 18  w Gdańsku

(ul. Garncarska 7/8/9) na wydarzenie w ramach cyklu „Spotkania z Turcją”. W programie:

diaporama „Istanbul” Włodzimierza Piechowicza

"Pierwszy wyjazd do Turcji w 2007 roku spowodowany był moim udziałem w zbiorowej wystawie fotografii absolwentów Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku w Ankarze w Uniwersytecie Bilkent. Następne - kolejne trzy - powodował zachwyt tym krajem. "Istanbul" - to moja druga diaporama o Turcji. Pierwsza miała tytuł "Kapadocja" – wykonałem ją w 2008 roku na wystawę fotografii w Fabryce Sztuk w Tczewie, wspólną z tureckim fotografem IsikiemAksoy z Ankary.


Kocham fotografię, kocham muzykę, szukam też dźwięków - stąd pomysł, aby w obu prezentacjach o Turcji - w większej, bądź w mniejszej części wykorzystać dźwięki samodzielnie zarejestrowane w czasie tamtejszych plenerów. To również bogactwo informacji o miejscu. Nie chciałem, aby ta prezentacja była "turystycznym przewodnikiem" wyłącznie po zabytkach miasta. Kocham też ludzi. Radość przynosi mi przyglądanie się im: jak żyją, jak mieszkają, jak pracują, jaka jest ich religia, jak widzą "innych". Wielką frajdą jest nawiązywanie kontaktów, nawet jeśli przeszkodą jest nieznajomość języka. Stambuł to wielowiekowe barwne miasto, ale również to mieszkający w nim ludzie - są dla mnie równie interesujący - stąd znaczna ilość fotografii jest o Nich."

koncert zespołu muzyki tureckiej „Semavi”

SEMAVI to młody, trójmiejski zespół łączący ze sobą różne style muzyczne w klimacie Etno. Inspiracje czerpie z tureckiej muzyki ludowej rodem z Anatolii oraz tureckiej muzyki klasycznej, w ciekawy sposób łącząc je z muzyką europejską w różnorodnych aranżacjach.

Oryginalne kompozycje wprowadzają w tajemniczy klimat dźwięków, które są obce większości Europejczyków. Sam wyraz "semavi" oznacza "niebiański" i w taki też nastrój wprowadzi słuchaczy muzyka zespołu.

gra w tavlę (backgammon, tryktrak) oraz okey (Rummikub)

Prosimy o zabranie ze sobą własnej gry.

W dniu spotkania od godz. 17:30 obowiązują talony zakupowe w kwocie 10 zł od osoby, w całości do wykorzystania w barze na dowolne zamówienie.

Prosimy o przybycie kilka minut przed spotkaniem, aby obsługa zdążyła do godz. 19:00 przygotować wszystkie zamówienia.

 

Zapraszamy na spotkanie wszystkich miłośników Turcji!

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test