Nawiązanie współpracy z teatrem „Tęcza” w Słupsku

Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku  otrzymał zaproszenie na 17 Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek do Stambułu w terminie 16-26 października 2014r. Na festiwalu zaprezentujemy spektakl oparty na polskich baśniach ludowych pt: „Złote Serce”. Przedstawienie to zajmuje poczesne miejsce w repertuarze teatru, zdobyło Nagrodę za Najlepszą Animację na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Katowicach i Główną Nagrodę za Scenografię na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Suboticy w Serbii, było prezentowane w Los Angeles i Las Vegas w USA jesienią ubiegłego roku.

Z myślą o występach w Stambule przygotowaliśmy wersję turecką spektaklu. Tłumaczenia tekstu sztuki dokonał pan Osman Firat Bas – tłumacz literatury pięknej, mieszkający w Ankarze.  Aktorzy uczyli się trudnej  wymowy tekstu pod kierunkiem pana Adnan Turgut, który jest rodowitym Turkiem i pracuje w słupskim gimnazjum jako nauczyciel języka angielskiego. Obecnie jesteśmy na etapie montażu wersji audio spektaklu, która posłuży nam do występów.

 

„ Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku w ramach zadania „Baśnie polskie w Turcji”  weźmie udział w 17 Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Stambule w terminie 16-26 października 2014r., gdzie zaprezentuje 4 spektakle oparte na polskich baśniach ludowych  pt: „Złote Serce”, 4 warsztaty teatralne dla dzieci i 1 multimedialną wystawę dotyczącą dorobku wybitnych polskich scenografów.  Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej i realizowane jest w ramach programu kulturalnego obchodów 600 – lecia polsko – tureckich stosunków dyplomatycznych w 2014r.

 

 O wszytkich informacjach na temat spektaklu „Baśnie polskie w Turcji” będą umieszczanie na stronie towarzystwa.

 

Adres strony internetowej teatru: www.teatrlalkitecza.pl

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test