III Światowy festiwal wikliny i plencionkarstwa

          

           III ŚWIATOWY FESTIWAL WIKLINY I PLECIONKARSTWA

           III WORLD FESTIVAL OF WICKER AND WEAVING

           Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy
           ul. Tysiąclecia 3
           64-300 Nowy Tomyśl
           POLAND
           +48 61 44 23 121
           +48 61 44 28 760


            Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

"Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy

Szanowni Państwo!

     Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na III Światowym Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa Nowy Tomyśl 2015. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu, które trwać będzie od  21 do 23 sierpnia 2015 r.  W ciągu tych trzech dni (piątek-sobota-niedziela) będzie miało miejsce wiele bardzo interesujących wydarzeń. Poniżej prezentujemy program Festiwalu w ogólnym zarysie.

Uroczyste otwarcie Festiwalu będzie miało miejsce w piątek 21 sierpnia 2015 r. ok. godz. 9.00 rano  na głównej scenie nowotomyskiego Parku Kultury i Wypoczynku. Po ceremonii otwarcia i poczęstunku Komisarza Festiwalu („ Sielskie Jadło”), rozpocznie się Międzynarodowy Konkurs Plecionkarski o nagrodę Grand Prix Festiwalu, który potrwa do soboty.  Również  w piątek  ok. godz. 17.00 planowany jest udział uczestników Festiwalu w barwnym  korowodzie, który zwyczajowo rozpoczyna  doroczne święto miasta, czyli  Jarmark Chmielo – Wikliniarski, któremu towarzyszyć będzie III Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa.  

Prosimy więc o wyłonienie  reprezentacji krajów uczestniczących w  Festiwalu do udziału w tym korowodzie. Mile widziane będą stroje narodowe, a konieczna narodowa flaga.  Po obrzędzie jarmarkowym – również na scenie nowotomyskiego Parku Kultury i Wypoczynku - Burmistrz Nowego Tomyśla zaprasza uczestników Festiwalu  na poczęstunek w  gronie gości honorowych.

Trzeciego dnia Festiwalu, tj. w niedzielę o godz. 8.00, w sali konferencyjnej Hotelu HI-FI, uczestnicy Festiwalu  i zaproszeni goście wezmą udział w Forum Dyskusyjnym „Plecionkarstwo w kontekście społecznym", podczas którego omawiane będą problemy związane z uprawianiem zawodu plecionkarza i możliwymi sposobami ich rozwiązywania. Po wieczornej gali rozdania nagród i oficjalnym zakończeniu Festiwalu na głównej scenie Jarmarku Chmielo - Wikliniarskiego, ok. godz. 20.00  Organizatorzy i Współorganizatorzy  zaproszą uczestników Festiwalu do Hotelu HI-FI na  bankiet  w gronie gości honorowych, który zakończy tę edycję Festiwalu. W sympatycznej atmosferze, będzie więc można nacieszyć  się swoją obecnością, podzielić refleksjami co do przebiegu Festiwalu i sugestiami pomocnymi przy organizacji kolejnych edycji.

Ze względów organizacyjnych prosimy o przyjazd do Nowego Tomyśla w czwartek; tj.  20 sierpnia 2015 r. i zgłoszenie się  w godzinach od 8.00 do 16.00 w Biurze Festiwalu, mieszczącym się w budynku  Nowotomyskiego Ośrodka Kultury (ul . Tysiąclecia 3). Tego dnia ok. godz. 18.00  planowane jest spotkanie zapoznawcze, o charakterze pikniku w plenerze, w ścisłym gronie uczestników, organizatorów i współorganizatorów Festiwalu. W Biurze Festiwalu otrzymacie też Państwo szczegółowe informacje o  miejscu  tego spotkania  i przebiegu poszczególnych festiwalowych dni.

Dla tych, którzy z przyczyn niezależnych nie zdołają dotrzeć do naszego miasta w wymienionym wyżej  terminie, Biuro Festiwalu uruchomione zostanie  w piątek   21 sierpnia 2015 r. na terenie  nowotomyskiego Parku Kultury i Wypoczynku, na terenie którego odbywać się będzie Festiwal  (stosowną  mapkę doślemy w terminie późniejszym).

Przez cały czas trwania imprezy  odbywać się będzie kiermasz wyrobów plecionkarskich.  Wszyscy uczestnicy Festiwalu będą mogli – na bezpłatnych stoiskach -  prezentować i sprzedawać swoje wyroby.        

Wszystkim uczestnikom Festiwalu zapewniamy na koszt Organizatora nocleg i wyżywienie w dniach  20 - 23 sierpnia 2015 r. (4 doby).

Szczegółowy program Festiwalu i Jarmarku otrzymacie państwo w terminie późniejszym.

Prosimy o wypełnienie przysłanej "Karty Zgłoszenia" i odesłanie jej na w/w adres w celu zaplanowania pobytu i rezerwacji miejsc. Przypominamy że liczba uczestników Festiwalu jest ograniczona wg Regulaminu który państwo otrzymaliście.

Zgłoszenia przyjmujemy do dn. 31.12. 2014.

Podajemy wszystkie informacje z tak dużym wyprzedzeniem, ponieważ zdajemy sobie sprawę ,że jako ludzie bardzo zajęci zechcecie Państwo wcześniej wszystko sobie zaplanować i odpowiednio się przygotować.

.Miło nam poinformować że na nagrody w konkursie plecionkarskim przeznaczono 50 000 PLN., oraz liczne nagrody rzeczowe, wyróżnienia, puchary i premie pieniężne.

Informujemy ze istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie wyjazdu na Festiwal poprzez różne Instytucje i Organizacje swego Kraju, służymy pomocą w dostarczeniu wymaganych informacji.

Istniej też możliwość zamieszczenia Logotypów – Herbów  swoich miast w przestrzeni publicznej Festiwalu w przypadku gdy udzielą wam wsparcia finansowego  w celu pomocy w kosztach podróży."

 

 

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test