Szweccy studenci medycyny w Polsce - czyli promowanie Polski w Szwecji w ramach współpracy medycznej.

Robocze spotkanie z (od lewej) : lekarzem szwedzkim - dr Fariborz Parandeh i lekarzem polskim - dr n. med. Januszem Zdzitowieckim i Hasan Ciftci.

 

Pan Doktor Fariborz Parandeh podczas kolejnej swojej wizyty bardzo chwalił polską edukację medyczną. Wielu młodych Szwedów przyjeżdża do Polski wyszkolić się na przyszłych lekarzy, m.in. do Akademii Medycznej w Gdańsku. Ze swoim wykształceniem łatwiej im jest później znaleźć w Szwecji pracę.

Często chwaleni są za poziom wyedukowania. Studenci ci mieszkają w Polsce przez cały okres studiów, wynajmują mieszkania, robią zakupy, zwiedzają Polskę i reklamują ją wśród swoich rodaków. Popularność zdobywania wiedzy właśnie na polskich uczelniach wzięła się chyba stąd, że w Szwecji jest bardzo dużo polskich wykładowców. Polacy są cenieni i uważani za bardzo dobrych specjalistów. Studenci szweccy przyjeżdżając uczyć się wśród autorytetów, zostawiają w Polsce nie małe pieniądze. Za same studia płacą wielokrotnie więcej niż przeciętny student prywatnej polskiej uczelni. Doliczając do tego koszt utrzymania to i tak w Polsce edukacja bardziej im się opłaca. Polskie uczelnie natomiast mogą te pieniądze wykorzystać, aby podwyższyć jakość swoich usług edukacyjnych.

W Szwecji rośnie również popularność polskich prywatnych klinik, które oferują usługi medyczne w niewygórowanych cenach - porównując z cenami w ich ojczystym kraju. Przyjeżdżając, w ramach programu leczenia, rehabilitacji czy też innych usług przebywają na terenie kraju od kilku dni do kilku tygodni. W tym czasie korzystają z atrakcji jakie daje trójmiasto, wspierając tym turystykę i pokrewne im branże.

Cieszymy się więc, iż nasi specjaliści są doceniani. Możemy skorzystać dzięki przyjazdom studentów (których w Polsce jest z roku na rok coraz mniej). Polska jest promowana, a to wpłynie pozytywnie na każdego z nas - od tych, którzy prowadzą wszelkiego rodzaju biznesy  i są w nich pozatrudniani, po tych którzy po prostu są dumni z tego, że są Polakami.

Spotkanie z lekarzami w "Małej Klinice". Od lewej: dr n. med. Wojciech Czarzasty, dr n. med. Tomasz Osęka, dr Katarzyna Ostrowska,  dr Fariborz Parandeh i Hasan Ciftci.

 

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test