III Światowy festiwal wikliny i plencionkarstwa

 

 

     III ŚWIATOWY FESTIWAL WIKLINY I PLECIONKARSTWA

     III WORLD FESTIVAL OF WICKER AND WEAVING

     Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy
     ul. Tysiąclecia 3
     64-300 Nowy Tomyśl
     POLAND
     +48 61 44 23 121
     +48 61 44 28 760


     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

"Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy

 

Szanowni Państwo!

 

Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na III Światowym Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa Nowy Tomyśl 2015. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu, które trwać będzie od 21 do 23 sierpnia 2015 r. W ciągu tych trzech dni (piątek-sobota-niedziela) będzie miało miejsce wiele bardzo interesujących wydarzeń. Poniżej prezentujemy program Festiwalu w ogólnym zarysie.

Czytaj więcej: III Światowy festiwal wikliny i plencionkarstwa

Nawiązanie współpracy z teatrem „Tęcza” w Słupsku

Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku otrzymał zaproszenie na 17 Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek do Stambułu w terminie 16-26 października 2014r. Na festiwalu zaprezentujemy spektakl oparty na polskich baśniach ludowych pt: „Złote Serce”. Przedstawienie to zajmuje poczesne miejsce w repertuarze teatru, zdobyło Nagrodę za Najlepszą Animację na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Katowicach i Główną Nagrodę za Scenografię na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Suboticy w Serbii, było prezentowane w Los Angeles i Las Vegas w USA jesienią ubiegłego roku.

Z myślą o występach w Stambule przygotowaliśmy wersję turecką spektaklu. Tłumaczenia tekstu sztuki dokonał pan Osman Firat Bas – tłumacz literatury pięknej, mieszkający w Ankarze. Aktorzy uczyli się trudnej wymowy tekstu pod kierunkiem pana Adnan Turgut, który jest rodowitym Turkiem i pracuje w słupskim gimnazjum jako nauczyciel języka angielskiego. Obecnie jesteśmy na etapie montażu wersji audio spektaklu, która posłuży nam do występów.

Czytaj więcej: Nawiązanie współpracy z teatrem „Tęcza” w Słupsku

Spotkanie z Władzami Miasta Jastrzębie Zdrój .

W dniu 23.03.2013 roku w Jastrzębiu Zdrój odbyło się spotkanie  przedstawicieli  Towarzystwa Polsko-Tureckiego z Prezydentem miasta Panem Marianem Janeckim jego zastępcą Panem Krzysztofem Baradziejem i doradcą Prezydenta Panem Franciszkiem Piksą .

Towarzystwo reprezentował prezes oddziału Jastrzębia Zdrój - Pan Andrzej Nowak oraz jego zastępca Ryszard Chromik i  prezes Towarzystwa Polsko-Tureckiego - Pan Hasan Ciftci. Tematami spotkania były między innymi tematy dotyczące umocnienia współpracy między miastem a Towarzystwem a także tematy dotyczące partnerstwa miast Jastrzębie Zdrój z miastem Tureckim miastem Mahmutlar.

Czytaj więcej: Spotkanie z Władzami Miasta Jastrzębie Zdrój .

Jastrzębie Zdrój Partnerstwo miast

MahmutlarJuż wcześniej informowaliśmy o możliwości powstania partnerstwa miedzy tureckim miastem Mahmutlar, a polskim miastem Jastrzębie – Zdrój. Teraz kilka słów o człowieku, który się do tego przyczynił.Andrzej Nowak – człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Swój życiowy sukces zawdzięcza własnej ciężkiej pracy i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonego celu.

Czytaj więcej: Jastrzębie Zdrój Partnerstwo miast

Otwarcie Oddziału Stowarzyszenia

Otwarcie Oddziału Towarzystwa Polsko – Tureckiego w Jastrzębiu – Zdrój.
Hasan Ciftci otwarcie oddziału Jastrzębie Zdrój17 czerwca, odbyło się spotkanie władz Jastrzębia z delegacją turecką z miasta Mahmultar. Uczestnicy spotkania zainaugurowali działalność stowarzyszenia polsko-tureckiego.

Spotkanie rozpoczęło się w Urzędzie Miasta od odsłonięcia tablicy z herbem Mahmutlar. Odsłonięcie poprzedzone było krótkim filmem prezentującym Jastrzębie – jego obiekty, infrastrukturę, najważniejsze wydarzenia kulturalne i sportowe, a także samych mieszkańców. Utworzenie Towarzystwa Polsko-Tureckiego powstało niezależnie od układu miast partnerskich.

Po godzinie 13:00 przy ulicy Pszczyńskiej 117A oficjalnie otwarto Stowarzyszenie „Towarzystwo Polsko-Tureckie”. Przedstawiciele obu stron wręczyli sobie upominki i życzyli owocnej współpracy.

Czytaj więcej: Otwarcie Oddziału Stowarzyszenia

Partnerstwo miast Mahmutlar – Jastrzębie Zdrój

podpisanie umowyPartnerstwo miast Mahmutlar – Jastrzębie – Zdrój jest już faktem.

Zgodnie z zapowiedziami doszło ostatecznie do podpisania porozumienia o partnerstwie miast tureckiego Mahmutlar i polskiego Jastrzębie – Zdrój.
Teraz rozpoczyna się już praca organiczna. Wzajemne relacje będą pogłębiane głównie w sferze gospodarczej i kulturalnej. Liczymy na wzorcową współpracę, tym bardziej, że uczestniczą w tym członkowie naszego stowarzyszenia.

 

Czytaj więcej: Partnerstwo miast Mahmutlar – Jastrzębie Zdrój

Ważne spotkania

 

Kolejna wizyta robocza Prezesa Stowarzyszenia Polsko – Tureckiego Hasana Ciftci w Jastrzębiu Zdroju na zaproszenie Prezesa Oddziału Andrzeja Nowaka zaowocowała nawiązaniem współpracy z Jastrzębską Strażą Pożarną oraz Strażą Miejską.

Listopad był bardzo pracowitym okresem dla naszego stowarzyszenia. Wartym odnotowania zdarzeniem jest wizyta robocza Prezesa Stowarzyszenia Polsko – Tureckiego Hasana Ciftci w Jastrzębiu Zdroju na zaproszenie Prezesa Oddziału Andrzeja Nowaka. Podczas wizyty odbyły się dwa bardzo ważne spotkania.

Czytaj więcej: Ważne spotkania

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test