Zarząd w Jastrzębie-Zdrój

 

Październik był bardzo pracowitym miesiącem dla Zarządu Towarzystwa Polsko – Tureckiego. Podczas gdy w Gdańsku trwa remont nowej siedziby Towarzystwa, w Jastrzębie-Zdrój odbyło się robocze posiedzenie zarządów z Gdańska i Jastrzębia.

Główna tematyka tego roboczego spotkania dotyczyła możliwości otwarcia nowych projektów statutowych. Uznano, że bardzo potrzebnym elementem edukacyjnym, zarówno dla społeczności polskiej, jak i tureckiej w Polsce, jest nauka języka. Trwają prace nad poszukiwaniem finansowania tego projektu.


Zarząd Towarzystwa utwierdzony jest w przekonaniu, że należy zrobić wszystko, aby nauka języka tureckiego dla Polaków i języka polskiego dla Turków, była bezpłatna. Aby jednak mogło to nastąpić trzeba znaleźć odpowiednie źródła finansowania tego przedsięwzięcia. Podjęte zostały próby zainteresowania projektem parlamentarzystów polskich, jak i dyplomatów tureckich.


Jak zwykle w takich przypadkach czekamy również na podpowiedzi naszych członków i sympatyków. Być może z Waszą pomocą i pomysłowością uda nam się wdrożyć w życie ten projekt już w najbliższym roku.

 

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test