Otwarcie Oddziału Stowarzyszenia

Otwarcie Oddziału Towarzystwa Polsko – Tureckiego w Jastrzębiu – Zdrój.
Hasan Ciftci otwarcie oddziału Jastrzębie Zdrój17 czerwca, odbyło się spotkanie władz Jastrzębia z delegacją turecką z miasta Mahmultar. Uczestnicy spotkania zainaugurowali działalność stowarzyszenia polsko-tureckiego.

Spotkanie rozpoczęło się w Urzędzie Miasta od odsłonięcia tablicy z herbem Mahmutlar. Odsłonięcie poprzedzone było krótkim filmem prezentującym Jastrzębie – jego obiekty, infrastrukturę, najważniejsze wydarzenia kulturalne i sportowe, a także samych mieszkańców. Utworzenie Towarzystwa Polsko-Tureckiego powstało niezależnie od układu miast partnerskich.

Po godzinie 13:00 przy ulicy Pszczyńskiej 117A oficjalnie otwarto Stowarzyszenie „Towarzystwo Polsko-Tureckie”. Przedstawiciele obu stron wręczyli sobie upominki i życzyli owocnej współpracy.

 

Stowarzyszenie otwierali: Hasan Ciftci (prezes Stowarzyszenia z Gdańska), Andrzej Nowak (prezes Oddziału w Jastrzębiu-Zdroju), Ryszard Chromik (wiceprezes stowarzyszenia), Ali Celi (burmistrz miasta partnerskiego Mahmutlar z Turcji) oraz Marian Janecki.

Celami działalności stowarzyszenia jest pogłębianie stosunków polsko-tureckich, nawiązanie współpracy w kulturze, sporcie, turystyce czy medycynie. Towarzystwo będzie chciało organizować i wspierać przedsięwzięcia kulturalne i społeczne (np. wystawy, seminaria, imprezy). Ma zamiar prowadzić działalność wydawniczą.

Na otwarciu obecni byli również m.in. Grzegorz Matusiak, Franciszek Piksa oraz Andrzej Koba.

Przypomnijmy. W listopadzie 2009 roku Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie współpracy miasta Jastrzębie-Zdrój z miastem Mahmutlar w Turcji, natomiast w lutym 2011 roku przyjęto uchwałę w sprawie umowy o partnerstwie pomiędzy tymi miastami.

Miasto Mahmutlar położone jest na Riwierze Tureckiej nad Morzem Śródziemnym, w prowincji Antalya, u podnóży szczytu Cebireis Dagi. Ze względu na turystyczny charakter miejscowości liczba mieszkańców waha się w zależności od pory roku. W lecie osiąga ona 50 – 60 tys., podczas gdy zimą spada do 15 tys.

 

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test